Хна чи фарба для волосся. Що обрати?

Категорії

Що обрати для фарбування волосся, хну чи фарбу? Питання одвічне і правильної відповіді на нього не дасть ніхто. Кожен вибирає фарбуючий засіб виходячи зі своїх потреб і переваг, спираючись на якість, палітру кольорів, тип впливу на волосся і навіть бренд.

Вибір засобу для фарбування волосся

Фарба для волосся, як і хна, має ряд переваг і недоліків, тому при виборі важливо враховувати всі нюанси, а ще краще порадитися з професіоналом, адже майстер допоможе не тільки визначитися з типом барвника, але й розібратися в типі волосся і підібрати правильний догляд.

Зупиняючи свій вибір на фарбі для волосся, варто пам'ятати, що будь-яка фарба - це хімічна речовина. Що б не писали виробники про корисні олії та вітаміни у складі, ніякі корисні речовини в хімічному середовищі вижити не зможуть, а вже зміцнити та відновити волосся тим більше. Крім того, більшість сучасних фарб містить аміак, який неймовірно шкідливий для організму. Та й мало фарб можуть похвалитися тривалим ефектом, особливо якщо йдеться про прямі пігменти. Підфарбовувати волосся, щоб підтримувати бажаний відтінок, доведеться кожні два тижні. Безперечним плюсом фарб є дуже широка палітра відтінків, від натуральних, не відмінних від природного кольору волосся, до неймовірних синіх, зелених і рожевих.

Переваги хни

Хна такою широкою палітрою похвалитися не може, хоча хна для волосся Nila налічує цілих 10 відтінків, серед яких різні варіації коричневого та чорного, а також руді, червоні та навіть фіолетові відтінки. Але виграє хна натуральним складом. Вона має безліч корисних властивостей як для волосся, так і для шкіри голови. До складу порошкової хни зазвичай входять, крім Лавсонії, також листя Брахмі, Амли, Шикакаї та Індіго і всі вони мають лікувальні властивості.

Крім іншого, хна практично не змивається з волосся, тому фарбувати потрібно тільки корені, що відросли, не чіпаючи всю довжину волосся. Але варто також врахувати, що пофарбувати волосся фарбою після використання хни не вийде, хна щільно закриває лусочки волосся і пігмент фарби не може проникнути в них. Можливо, це можна записати в мінуси хни, але швидше за все спробував хну одного разу, Ви вже не захочете повертатися до хімічних фарб.