Історія хни

Категорії

Історія фарбування волосся хною бере свій початок у спекотних південних країнах. Але зовсім не в Індії, як багато хто вважає, а в Єгипті. Перші сліди хни на волоссі виявили у єгипетських мумій, і це дає підставу вважати, що хну почали використовувати як барвник ще в 1200 до нашої ери. За цей час хна пройшла довгий шлях. Саме хною фарбував волосся і бороду Пророк Мухаммед, у зв'язку з чим вона набула особливої популярності в Саудівській Аравії, а далі підкорила всі східні країни, стала практично візитною карткою Індії і нарешті набула заслуженої популярності у всьому світі.

Хна – унікальне диво природи. Вона має безліч корисних властивостей для волосся і шкіри, у тому числі має загоювальний та антибактеріальний ефект.

Отримують хну з висушеного та подрібненого листя Лавсонії неколючої. Ця рослина дуже поширена в Індії та країнах Північної Африки, де крім барвника для волосся з неї виробляють промислові барвники, а також ефірну олію, що часто використовується в парфумерії.

У східних країнах традиційно використовують хну для фарбування, а також для зміцнення волосся, лікування лупи, випадання та покращення росту волосся. Хна, на відміну від хімічних барвників, не містить таких шкідливих речовин як аміак, оксиданти або інших небезпечних для здоров'я хімічних сполук, тому не тільки не шкодить волоссю, а й робить його густішим, здоровішим і доглянутішим.

Використовують її в чистому вигляді або додають до порошку басму та інші рослинні барвники, щоб отримати різноманітні відтінки. Наприклад, хна для волосся Nila представлена в десяти різних відтінках.

Фарбування волосся хною – процедура перевірена століттями. Якщо Ви хочете мати густе, блискуче і здорове волосся, то хна допоможе Вам у цьому.